تبلیغات
وبلاگ طرفداران مجموعه کتاب های توایلایت - گفتگو با اولین گرگینه مونث(جولیل جونز)

گفتگو با اولین گرگینه مونث(جولیل جونز)

چهارشنبه 25 فروردین 1389 11:42 ب.ظ

نویسنده : بلا جاویدی
ارسال شده در: متفرقه ،

وبسایت معروف LimeLife بعد از به پایان رسیدن فیلمبرداری كسوف با بازیگر 28 ساله و جدید این فیلم یعنی جولیا جونز بازیگر نقش لیا كلیرواتر مصاحبه ای را انجام داد . و معتقد هستند كه او بسیار خوش شانس است كه همبازی تیلور لاوتنر و رابرت پتینسون شده است .

ادامه ی مطلب....

این مصاحبه به دلیل طولانی بودنش به 3 قسمت تقسیم شده است كه بخش اول آن جولیا در مورد نقشش و چگونگی پیوستنش به تیم فیلمبرداری كسوف صحبت میكند .

لایم لایف : جولیا ، تو توی کسوف در نقش فوق العاده ای بازی کردی و ما نمی تونیم برای اینکه در موردش بشنویم صبر کنیم. می تونی به ما بگی که قبل از این در چه فیلمی بازی کردی ؟

جولیا جونز : خب ، قابل توجه ترین کارم ، بازی در یکی از نقش های فرعی در سریال ER بود . من در فصل آخر این سریال بودم (در نقش دکتر کایا مونتایا) جزئی از یک برنامه بزرگ و فوق العاده بودن خیلی باحال بود . همه اون سریال رو تحسین می کردند و برای اینکه آدم وارد بحث روز بشه خوب بود .

لایم لایف : ما شنیدیم که برای کسوف تست های زیادی از بازیگران گرفته شد . می شه بگین دقیقا چطور برای بازی در نقش لیا انتخاب شدی ؟

جولیا جونز : من مسئول انتخاب بازیگران رو از چند سال قبل می شناختم . اون ما رو خواست و من هم رفتم و جلوی اون و دیوید اسلید (كارگردان فیلم كسوف) تست دادم و یک هفته ی بعد دوباره برگشتم و برای دیوید و افرادی از سامیت و بعضی از تهیه کنندگان متن رو خوندم . و بعد تا یک ماه بعد خبری به من نرسید . و شما درست می گین ، واقعا تعداد زیادی برای تست رفته بودند به کانادا . من فکر می کنم که اونها از همه ی افراد نوارشون رو قبول کرده بودند ، در نتیجه هر کسی می تونسته از خودش فیلم بگیره و برای اونا بفرسته تا انتخاب بشه .

لایم لایف : خب ، پس تو اینطوری برای بازی در دیوانه کننده ترین فیلم زمان حال انتخاب شدی . در اون زمان ، چه احساسی راجع به مجموعه گرگ و میش داشتی ؟

جولیا جونز : جالبه ، چون که من تا قبل از تست دادن هیچ کدوم از کتاب هارو نخونده بودم . البته می دونستم که چنین چیزی هست ، من دوستای خوبی داشتم که خودشون رو برای این مجموعه می کشتند . بعدش که برای تست دادن رفتم ، قلبم شروع کرد به تند تند زدن . این اتفاق غیر معمولی ایه ، ولی من در اون مرحله احساس می کردم که اتفاق مهمی داره می افته که زندگیمو تغییر می ده .

لایم لایف : جولیا ، تو قراره نقش آدم پر انرژی و عجیبی رو بازی کنی . می تونی یکم در مورد لیا کلیرواتر به ما بگی ؟

جولیا جونز : البته . اولا اون تنها گرگینه ی مونثِ که این خودش می تونه خیلی باحال باشه . ولی اون گذشته ی بغرنجی رو پشت سر گذاشته و قلبش شکسته ، چون که سردسته ی گروهشون ، سَم اُولی ، اونو به خاطر بهترین دوست لیا که دختر عموش هم می شده ترک کرده . به علاوه اون با تغیراتی سر و کار داره که یه نفر وقتی می خواد به گرگ تبدیل بشه داره ، و به عنوان یک دختر ، کسی نیست که بدونه چه اتفاقی داره براش می افته . اون در آن واحد ، خیلی تنها و دور افتاده است و در عین حال قلبش شکسته . و این موضوع اونو خیلی بدجنس و بداخلاق کرده ، و در واقع اون خیلی درد کشیده و نمی دونه چه طوری از بقیه کمک بخواد و این جوری خودشو رو تخلیه می کنه .

لایم لایف : تو هم نقطه ی اشتراکی با لیا داری ؟

جولیا جونز : دل شکستگی یکی از احساسات دنیاست و بیشتر ما تجربه اش کردیم . من هم تجربه اش کردم و از این نظر باهاش موافقم . ولی اینکه آنقدر در احساسات خودت غرق باشی به طوری که نتونی با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنی کار سختیه . هر وقت که اتفاق ناراحت کننده و دردناکی برات می افته از دنیا دل بکنی ، که نمی شه . من هر وقت که در این مورد زیاد فکر می کنم ، آماده می شم برای بازی کردن در نقشم .
یه چیز جالبی که در ارتباط با اون وجود داره اینه که اون اخلاقاش پسرونست و با پسر ها می گرده . من همیشه اخلاقای پسرونه داشتم و درون این موضوع پافشاری هم می کردم . من تنها دختر توی لیگ فوتبالمون بودم و بقیه با من خیلی بدجنس بودند( میخندد ) و این چیزیه که من خیلی راحت می تونم به تصویر بکشمش .

لایم لایف : جولیا ، ما میتونیم این تصور داشته باشم که بازی در فیلم گرگ و میش می تونه مسیر زندگی یه بازیگرو تغییر بده ، چه در کارش و چه در زندگیش ، این حقیقت داره ؟

جولیا جونز : فکر می کنم که جواب این سوال مثل جواب دادن به سوال"گرگ و میش چطوری زندگیتو تغییر داد" باشه ، خب باید بگم که من الان لباس های جور واجوری می پوشم و به آهنگ های خیلی بهتری گوش می دم... چون این خیلی حقیقت داره! ولی فرصت ها بیشتری هم به خاطر وجودم در این پروژه برام به وجود اومده ! خیلی ! خب ، در نتیجه این قدم خیلی بزرگیه !

لایم لایف:می تونی در مورد چند تا فرصتی که برات به وجود آومده بگی ؟

جولیا جونز : در واقع هنوز نمی تونم در موردش چیزی بگم...

لایم لایف: درسته .

جولیا جونز : ولی فکر می کنم که چیز عالی ایه چون من فکر نمی کنم که نسبت به یه ماه قبل بازیگر بهتری شده باشم . ولی وقتی که در کارنامه ی آدم گرگ و میش وجود داشته باشه ، کسایی که تا یه ماه قبل با تردید بهت نگاه می کردند ، بهت چوری نگاه می کنن که انگار می خوان براشون بازی کنی .(میخندد)کاملا فرق می کنه .

لایم لایف : ولی قاعدتا این موضوع یه کوچولو وقتی که برای تست بازیگری می ری بهت اعتماد به نفس و قدرت می ده ، درسته؟

جولیا جونز : آره ، تا حدی درسته . فکر می کنم یه جورایی به آدم آرامش می ده ، مخصوصا وقتی که دنبال نقشی باشم که واقعا می خوامش ، درظاهر خیلی آروم و با اعتماد به نفس به نظر می آم . وای درونم چی می گذره...وای خدا !

لایم لایف: برای این کار کتاب گرگ و میش رو خوندی؟

جولیا جونز : وقتی که نقش رو گرفتم ، خوندمش . همه اش رو در عرض دو هفته خوندم . یک دفعه خوندم چون چیزی بود که سرم رو باهاش گرم می کردم!(میخندد)کلی مار رو سرم ریخته بود و من یه جورایی دلم می خواست بمیرم ، در نتیجه خودم رو توی کتاب ها غرق کردم . فوق العاده بود .
لایم لایف : بهت انرژی می داد ، درسته ؟

جولیا جونز : درسته . این یه قدم بزرگ توی مسیر شغلی من بود . مثل کارهای قدیمم یا اتفاق های موثر توی زندگیم نبود . واقعا قدم بزرگی بود ، در نتیجه من گاهی اوقات خیلی از نظر ذهنی پریشان بودم و باید سرم رو به یه کاری گرم می کردم که یکم احساس خلاصی بکنم . با خوندن این کتاب ها احساس کردم که دارم کاری می کنم که به من کمک می کنه تا کارم رو انجام بدم و ابن احساس خیلی آرامش بخش بود .

لایم لایف: تا حالا مورد توجه طرفدارای گرگ و میش قرار گرفتی ؟ کسی دنباله روت شده ، یا روی زندگیت خصوصیت اثر گذاشته ؟

جولیا جونز : زندگی توی ونکوور هر روز روی من تاثیر گذاشت چون یه جورایی وسط معرکه بودم . ولی از وقتی که به لس آنجلس برگشتم ، مشغول کار کردن بودم . زیاد روی زندگیم اثر نذاشته . خوشبختانه دوستام خیلی خوب بودند . من چیزایی از مردم شنیدم مثل اینکه همه چیز دور و بر من تغییر کرده و از این چیزا . چنین چیزی به هیچ وجه برام اتفاق نیفتاده. دوستای من فقط من رو حمایت کردند . من خیلی ازشون ممنونم . دوستای من که قسمت اعظمشون رو دوستای دوران دبیرستانم تشکیل می دن ، تنها چیزی که گفتند این بود " اون کار خیلی خوبی گرفته " چیزی که دقیقا باید می گفتند . واقعا کار خوبیه .

لایم لایف : یه چیز دیگه رو که طرفدارای گرگ و میش باید در موردت بدونن رو بگو.

جولیا جونز : (میخندد) "چیزی هست که بخوای در مورد دنیا بگی ؟ واقعا جذاب نیست؟ " این چیزیه که وقتی واقعا راجع به موقعیتی که الان پیدا کردم فکر می کنم می گم ، خیلی عجیبه که چقدر همه چیز به سرعت تغییر کرد . من خیلی وقت بود که در در سینما فعالیت می کردم ، ولی یهو نتیجه ی کارام رو دیدم . مثل لاتاری بود . یه جور شرط بندی . من واقعا خوشحالم که این اتفاق برام افتاده .

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -